Ikona dostępności Ikona dostępności

Logo Biblioteki Mobilnej

Szukaj

Regulamin

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z INNOWACJI SPOŁECZNEJ PN. „MOBILNA BIBLIOTEKA”

 

§ 1

Ze zbiorów Mobilnej biblioteki mogą korzystać osoby starsze o ograniczonej mobilności i/lub percepcji  oraz osoby z niepełnosprawnościami z terenu miasta Rzeszowa i jego okolic, które nie mogą same dotrzeć do biblioteki stacjonarnej, celem wypożyczenia książek/audiobooków.

 

§  2

1. Mobilna biblioteka oferuje swoim czytelnikom:

- ponad 312 sztuk książek i audiobooków o różnych gatunkach literackich m.in.: bibliografie, audiobiografie, pamiętniki, książki historyczne, klasyczne, literatura dziecięca i młodzieżowa, literatura piękna, książki obyczajowe, romanse, poradniki, science fiction, thrillery itp.

- możliwość skorzystania z wolontariatu czytelniczego dla osób, które potrzebują pomocy w czytaniu

- możliwość wypożyczenia audiobooków wraz wielofunkcyjnymi głośnikami Bluetooth (odtwarzacze)

2. Korzystanie ze zbiorów i usług Mobilnej biblioteki jest bezpłatne.

 

§ 3

1. Warunkiem korzystania z Mobilnej biblioteki jest wypełnienie Formularza zapisu lub zarejestrowanie / zalogowanie się na stronie internetowej www.bibliotekamobilna.pl

2. Formularz zapisu dostępny jest pod Regulaminem korzystania z Innowacji społecznej „Mobilna biblioteka”, jak i można uzyskać go w wersji papierowej (wydrukowanej) po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania pracownikowi Mobilnej biblioteki.

 

§ 4

1. Wybór książek i audiobooków odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.bibliotekamobilna.pl  lub telefonicznie  570-677-740.

2. Katalog książek / audiobooków jest opublikowany na stronie internetowej www.bibliotekamobilna.pl w zakładce  Katalog, jak i jest dostępny w formie papierowej.

3. Katalog w formie papierowej po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Mobilnej biblioteki, zostanie dostarczony do czytelnika.

 

§ 5

1. Wybrana książka/audiobook/odtwarzacz (wielofunkcyjny przenośny głośnik Bluetooth)  są dostarczone pod wskazany adres, przez pracownika „Mobilnej biblioteki”, od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do potrzeb czytelników.

2. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze strony Mobilnej biblioteki, książka/audiobook/odtwarzacz zostanie odebrany od czytelnika.

3. Książka/audiobook/odtwarzacz wypożyczane są na miesiąc. W razie potrzeby, termin może zostać przedłużony.

4. Jednorazowo można wypożyczyć max. 5 książek/audiobooków.

 

§ 6

1. Dla osób np. niedowidzących / schorowanych, czy też nie mogących samodzielnie czytać, Mobilna Biblioteka oferuje  wolontariat czytelniczy.

2. Potrzebę skorzystania z takiej usługi oraz termin jak i zasady należy uzgodnić telefonicznie z pracownikiem Mobilnej biblioteki.

 

§ 7

1. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenie lub zagubienie udostępnionych i wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

 

§ 8

1. Czytelnicy korzystający ze zbiorów Mobilnej biblioteki zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu.

2. Czytelnicy nie przestrzegający Regulaminu tracą prawo do korzystania ze zbiorów Mobilnej biblioteki.

3. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzyga Marta Żelazo-Pawlik.

4. Obowiązujący Regulamin jest dostępny dla czytelnika pod adresem internetowym www.bibliotekamobilna.pl.

5. Biblioteka ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu lub wprowadzenia nowego.

6. O zmianie postanowień Regulaminu lub wprowadzeniu nowego Biblioteka powiadomi za pomocą wiadomości e-mail i poprzez publikację na stronie www.bibliotekamobilna.pl.

 

Pobierz Formularz zapisu innowacja społeczna pn. „mobilna biblioteka" (DOCX, rozmiar pliku: 102 KB)